Wakacje 2024 - Bory Tucholskie

2023-11-27

Wakacje 2024 - Dlaczego warto spędzić je w Borach Tucholskich?

Lato to czas, który każdy z nas wyczekuje z niecierpliwością. Pragniemy oderwać się od codziennego zgiełku miasta, zanurzyć się w przyrodzie i odetchnąć świeżym powietrzem. Część z nas wykorzysta z pewnością ten czas za granicą. Czy jednak w czasie, gdy temperatury sięgają przyjemnych 25-28 stopni a słońce świeci wysoko, nie warto rozważyć sprzędzenia wakacji w Polsce? Wśród licznych opcji na udane wakacje, jednym z najbardziej malowniczych i pełnych atrakcji miejsc w Polsce są Bory Tucholskie. Co sprawia, że warto spędzić tam swoje wakacje w 2024 roku?


Bory Tucholskie - Perła polskiej przyrody

 

Bory Tucholskie, położone w północnej części Polski, zaledwie 70 km na południe od Trójmiasta, to obszar o niezwykłej różnorodności przyrodniczej. Rozciągające się na ponad 3000 km² obszary leśne, liczne jeziora i rzeki tworzą unikalny krajobraz. To miejsce, gdzie natura w pełni ujawnia swoje piękno i moc. Przyjrzyjmy się, dlaczego Bory Tucholskie i Kociewie zasługują na szansę jako destynacja na wakacje w 2024 roku.


Najważniejsze atuty wakacji w Borach Tucholskich

 

 

1. Jezioro Kałębie - Klejnot Borów Tucholskich

  

Jednym z najbardziej fascynujących miejsc w tej części Polski jest jezioro Kałębie, które oferuje nie tylko malownicze krajobrazy, ale także doskonałe warunki do nauki windsurfingu. Jezioro Kałębie,  zwane Morzem Kociewskim, to jedno z największych jezior w Borach Tucholskich. Spory akwen, otaczające lasy i częste wiatry sprawiają, że stanowi idealne miejsce do wypoczynku. Kałębie to również raj dla miłośników sportów wodnych - możliwość żeglowania, kajakowania czy nawet nauki windsurfingu sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Lokalna szkoła windsurfingu w Wycinkach oferuje profesjonalne instruktaże, dzięki czemu nawet początkujący mogą cieszyć się tą ekscytującą formą aktywności. Po drugiej stronie jeziora w Osieku jest natomiast stanica wodna – tu można zdobyć patent żeglarza lub sternika motorowodnego. Pobyt w „Lustrze Wody” można wykorzystać zatem nie tylko do beztroskiego wypoczynku ale także w celu zdobycia pierwszych uprawnień, które otworzą drogę do morskiej przygody!


2. Cisza i spokój - Oaza dla zmęczonych miejskim zgiełkiem

 

Bory Tucholskie to również miejsce, gdzie cisza ma swoją własną melodię. Oddychając świeżym powietrzem z dala od hałasu miast, można doświadczyć prawdziwego relaksu i regeneracji. To idealne miejsce dla tych, którzy pragną oderwać się od codziennego zgiełku i ponownie usłyszeć szum lasu. Nasz dom i olbrzymi ogród z widokiem na jezioro i własnym pomostem tworzy idealne warunki także do ćwiczenia jogi i medytacji.

Bory Tucholskie to obszar o wyjątkowej przyrodzie i bogatej historii. Region ten charakteryzuje się rozległymi lasami, malowniczymi jeziorami oraz unikalnym ekosystemem. Jednak to nie tylko przyroda sprawia, że Borów Tucholskich warto odwiedzić. Jest tu mnóstwo ścieżek i szlaków leśnych a także bogata sieć tras rowerowych.  

Jednym z popularnych szlaków turystycznych jest Szlak Brdy, który prowadzi przez malownicze tereny, a jego trasa umożliwia podziwianie uroku tego obszaru. Park Narodowy Bory Tucholskie to również miejsce, gdzie można spotkać rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Osoby preferujące aktywność rowerową znajdą tu liczne trasy, dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. Fanom kajaków polecamy spływ kajakowy doliną Wdy.


3. Kociewie - Tradycja i historia

 

 W okolicach Borów Tucholskich rozciąga się również Kociewie, obszar bogaty w tradycję i historię. Malownicze wsie, drewniane kościoły i zabytkowe dwory to tylko niektóre z atrakcji tego regionu. Spacerując po tych terenach, można przenieść się w czasie i poczuć autentyczny klimat polskiej wsi. Kociewie to także miejsce, gdzie można poznać lokalne zwyczaje, degustować regionalne potrawy i uczestniczyć w festiwalach promujących lokalną kulturę.


4. Lustro Wody - Dom nad jeziorem dla 14 osób

 

W tych malowniczych okolicach znajduje się wyjątkowe miejsce na wypoczynek - "Lustro Wody". To nasz ukochany dom nad jeziorem do wynajęcia dla 14 osób. Położony na Kociewiu, "Lustro Wody" to idealne miejsce dla rodzin, grup przyjaciół czy firmowych wyjazdów na workation.

 "Lustro Wody" oferuje przestronne i komfortowe pokoje, w których można poczuć się jak w domu. Z dużymi oknami, które otwierają się na malowniczy widok jeziora, każdy poranek staje się wyjątkowy.

Dla młodszych gości przygotowaliśmy boisko do siatkówki czy badmintona, jest tu sporo leśnych ścieżek idealnych na zabawę w podchody, a dla tych starszych - miejsce na wspólne grillowanie lub ognisko. To doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i cieszenia się pięknem otaczającej przyrody. Dom na wynajem z pomostem to świetna miejscówka dka wędkarzy, którzy będą spędzać poranki przy spektakularnych wschodach słońca. Dla chętnych jest też gorąca balia opalana drewnem a także sauna beczka – z naszym ulubionym widokiem na jezioro Kałębie.


Jeśli zastanawiasz się, jak zarezerwować "Lustro Wody" na lato 2024, możesz odwiedzić stronę https://lustrowody.pl/offer/11/Dom-Lustro-Wody. Tam znajdziesz szczegółowe informacje na temat dostępności, cen i wszelkich udogodnień oferowanych przez nasz wyjątkowy dom nad jeziorem.