Firmowy offsite w domu nad jeziorem

2023-08-29

Co to jest off-site i dlaczego warto rozważyć taki firmowy event?

W Lustrze Wody mamy właśnie przyjemność gościć na spotkaniu typu off-site zespół jednej z czołowych korporacji zajmujących się zrównoważonym budownictwem. To już kolejny raz, kiedy grupa firmowa zdecydowała się spędzić czas poza biurem, właśnie w naszym domu. 

Firmowy wyjazd typu off-site to forma spotkania, konferencji, warsztatów lub innych aktywności organizowanych poza regularnym miejscem pracy firmy. W czasie takiego wyjazdu pracownicy opuszczają swoje codzienne środowisko pracy i udają się w inne miejsce, zazwyczaj w celach związanych z pracą, rozwojem zespołu lub strategią firmy. Taki wyjazd może zostać zorganizowany na kilka dni ale jeśli miejsce spotkania nie jest bardzo oddalone od biura, firmy można rozważyć wyjazd na jeden dzień. 

Organizacja firmowego offsite'u w domu nad jeziorem niedaleko od siedziby firmy może przynieść wiele korzyści dla zespołu i samej firmy. 

Oto 10 powodów, dlaczego taka inicjatywa może być wartościowa:

1. Zmiana otoczenia: Przeniesienie się z miejsca pracy do spokojnego, naturalnego otoczenia może pobudzić kreatywność i nowe pomysły. Zmiana scenerii może pomóc przerwać rutynę i zainspirować pracowników do myślenia poza utartymi schematami. Do Waszej dyspozycji w Lustrze Wody jest duży teren o powierzchni 3 ha, z własną linią brzegową i lasem.

2. Wzmacnianie relacji: Spędzanie czasu razem poza miejscem pracy pomaga budować relacje między pracownikami. To idealna okazja, by lepiej się poznać, zintegrować się i nawiązać bliższe więzi, co może przyczynić się do poprawy komunikacji i współpracy w zespole.

 

 

3. Motywacja i zaangażowanie: Wyjazd firmowy stanowi formę nagrody lub docenienia za trud i zaangażowanie pracowników. Taka inicjatywa może zmotywować zespół do większej efektywności i wysiłku w pracy, ponieważ widzą, że firma inwestuje w ich rozwój i dobrostan.

4. Rozwój umiejętności: Offsite'y to doskonała okazja do organizacji warsztatów, szkoleń lub prezentacji, które mogą pomóc w rozwoju umiejętności zawodowych i osobistych pracowników. To możliwość nauki w mniej formalnym i bardziej przyjaznym środowisku.

 

5. Odprężenie i redukcja stresu: Otoczenie jeziora i natury może pomóc pracownikom się zrelaksować i odprężyć. To doskonała okazja do odpoczynku od codziennych obowiązków i redukcji stresu, co może przyczynić się do poprawy zdrowia psychicznego pracowników. 

6. Kreatywna myśl strategiczna: Wyjazd może być świetnym momentem na omówienie długoterminowych celów, strategii i planów firmy. Spokojna atmosfera i odseparowanie od codziennych spraw mogą pomóc zespołowi skoncentrować się na strategicznych aspektach rozwoju firmy. Offsite to także świetna propozycja dla zarządów i rad nadzorczych. 

7. Wzmacnianie kultury organizacyjnej: Offsite'y pozwalają na podkreślenie wartości i kultury firmy. Poprzez odpowiednio zaplanowane aktywności i prezentacje można wzmocnić poczucie przynależności do zespołu i firmy.

8. Twórcze sesje planowania: Jeśli zespół musi skupić się na konkretnym projekcie, offsite może pomóc w intensywnym planowaniu i pracy nad nim. Odosobnienie od codziennych zakłóceń może pomóc w bardziej efektywnym osiągnięciu celów projektu.

 

 

9. Wspólna zabawa: Rozrywka i zabawa mają ogromne znaczenie dla relaksu i integracji zespołu. Dostarczając różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu czy wieczornych spotkań przy ognisku, można stworzyć wspomnienia, które będą wspominać przez długi czas.

10. Promowanie innowacyjności: Praca nad wyzwaniami w nietypowym otoczeniu może sprzyjać myśleniu innowacyjnemu. Otwarcie na nowe pomysły i podejście do problemów z różnych perspektyw może przynieść cenne rezultaty.

 

_________________________________________________________________________

Skontaktuj się z nami i zorganizuj firmowy off-site dla Twojego zespołu! Przygotujemy indywidualną wycenę oraz niezbędny sprzęt (w tym rzutnik, ekran, flipchart, drukarkę lub inny sprzęt czy akcesoria).

 

PS. Ze względu na wymaganą dyskrecję wobec gości, wizualizację firmowego off-site'u w Lustrze Wody wygenerowała sztuczna inteligencja. Tu znajdziesz więcej informacji o wydarzeniach dla firm a tutaj galerię zdjęć domu