INSTRUKCJA OBSŁUGI BALII OGRODOWEJ

 

UWAGA: ZABRANIA SIĘ KORZYSTANIA Z BALII OGRODOWEJ BEZ ZAPOZNANIA SIĘ Z PONIŻSZYM REGULAMINEM I INSTRUKCJĄ OBSŁUGI - DOTYCZY OSOBY REZERWUJĄCEJ ORAZ WSZYSTKICH GOŚCI

 

Firma Anna Dobrzycka oraz producent balii firma Wycinka nie ponoszą odpowiedzialności za korzystanie z balii ogrodowej. Kąpiel w balii użytkownik podejmuje na własną odpowiedzialność. Przed użytkowaniem balii skonsultuj się z lekarzem aby wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania. Zabrania się dotykać rozgrzanych elementów metalowych, gdyż może to grozić poparzeniem.

Przed skorzystaniem z balii należy upewnić się czy jest to dla nas bezpieczne, dlatego też w razie wątpliwości wskazana jest konsultacja z lekarzem. Nie należy korzystać z kąpieli w balii bezpośrednio po wzmożonym wysiłku psychicznym czy fizycznym. Przed kąpielą ani w czasie jej trwania bezwzględnie nie powinno się pić napojów alkoholowych.

Rozgrzanie balii trwa około 3 godzin. Jeśli zostanie zakryta pokrywa, kolejnego dnia wystarczy 1 godzina grzania lub korzystanie będzie możliwe od razu (w zależności od temperatury zewnętrznej). 

Koszt korzystania z gorącej balii:  350 PLN za 1 dzień korzystania, 450 PLN za dwa dni oraz 650 PLN za 5 dni. Woda dla gości jest napełniana w dniu przyjazdu, jest uzdatniona i nie zawiera chemii basenowej. Pochodzi z własnej studni i może nie mieć idealnej przejrzystości. Podgrzanie wody samodzielnie przez gości. W dniu wymeldowania balia nie jest dostępna. Tylko w przypadku najmu przez 5 dni jest możliwość jednorazowej wymiany wody bezpłatnie, każda kolejna oraz przy krótszym najmie - koszt 150 PLN.

1. Nie należy korzystać z balii samemu. Podczas kąpieli należy przebywać w towarzystwie przynajmniej jednej osoby.

2. W balii nie należy stawać na ławkach, piecu, i innych elementach, które mogą zostać uszkodzone.

3. Balię należy napełnić wodą, tak aby podczas wchodzenia do niej woda nie wylewała się. Do napełnienia wykorzystać wodę z kranu na elewacji domu (jest uzdatniona). Aby napełnienie było możliwe, należy zamknąć 2 zawory spustowe na zewnątrz (połączenie z zielonymi wężami). Wodę należy nalewać wolnym strumieniem przez około 3 godziny (wówczas stacja uzdatniania będzie najbardziej wydajna - szybkie nalanie może sprawić, że woda nie będzie dobrze uzdatniona, tj. pozbawiona nieporządanych substancji organicznych i nieorganicznych).

4. Piec opalany jest drewnem. Nie nadaje się do opalania węglem. Zaleca się drewno suche typu buk, dąb. Jedną taczkę drewna dostarczamy przy zameldowaniu.

5. Temperaturę możemy regulować położeniem szuflady popielnika (uchylić lub zamknąć).

6. W piecu zewnętrznym (z płaszczem wodnym) można rozpalać dopiero gdy poziom wody w balii jest powyżej górnego okrągłego wyjścia/przejścia burtowego do pieca (czyli balia zalana powyżej 70%).

7. Nie należy przekraczać temperatury 60 stopni Celsjusza (na piecu zewnętrznym). Powyżej tej temperatury piec może ulec uszkodzeniu.

8. Nie należy dotykać elementów pieca oraz komina. Mogą być bardzo gorące a ich dotknęcie może skutkować oparzeniem.

9. Za optymalną temperaturę wody dla użytkownika przyjmuje się 35-36 stopni Celsjusza.

10. Czas korzystania z balii jest indywidualny dla każdego użytkownika, jednak zbyt długie przebywanie w gorącej wodzie może być niebezpieczna dla zdrowia. Jedno wejście do gorącej balii powinno trwać nie dłużej niż 10 minut. Po każdym wyjściu z gorącej balii należy schłodzić ciało chłodną wodą. Przed kolejnym wejściem należy odpocząć 10-15 minut.

11. Jeśli przez dłuższy czas balia ma stać nieużywana, należy wylać wodę całkowicie z balii oraz wyciągnąć gumowy korek z dna balii, tak aby był dopływ świeżego powietrza do wnętrza balii.

12. Podczas mrozów jeśli nie korzystamy z balii wodę z pieca wylewamy całkowicie.

13. W przypadku silnych mrozów należy bezwzględnie kontrolować temperaturę wody w piecu i w wężach przyłączeniowych, tak aby zapobiec zamarznięciu. Jeśli jest taka obawa należy wypuścić wodę całkowicie (z balii i z pieca oraz przedmuchać system jacuzzi jeśli jest w zestawie). Najemca zostanie poinfoirmowany, czy temperatura zewnętrzna umożliwia bezpiecznie korzystania z balii.

14. W balii higienę wody najczęściej, najłatwiej i najzdrowiej utrzymuje się poprzez wymianę wody na nową po ok. 3-5 dniach w zależności od istniejącego stanu wody. Przy bardzo wysokich temperaturach wymiana wody musi odbywać się częściej. Nie rekomendujemy zakrywania balii w takich warunkach w ciągu dnia.

15. Po rozpaleniu na ściankach piecyka może pojawić się efekt skraplania wody. Jest to naturalne zjawisko, które ustanie w trakcie dalszego grzania wody (dotyczy pieca zewnętrznego).

16. Jeśli do balii dołączony jest system jacuzzi, należy uważać aby wtyczka i cała instalacja podłączeniowa znajdowała się z dala od wody oraz poza dostępem dzieci.

17. Po wylaniu wody z balii należy przedmuchać system jacuzzi (włączyć na parę minut, aby woda z węży igielitowych wyparowała).

18. Nie pozostawiać włączonej pompy bez nadzoru.

19. Termiczna pokrywa balii jest wykonana ze styriopanu. Prosimy odkładać pokrywę obok balii, nie rzucać i nie siadać na niej - może ulec przełamaniu i uszkodzeniu.